04 травня 2020р. в межах проекту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, відбулося інформаційне просвітницьке заняття для студентів кафедри Цивільного та кримінального права і процесу Чорноморського Національного Університету ім. Петра Могили за темою «Відновне правосуддя, як інструмент відновного правосуддя у забезпеченні прав дитини». Ідею проведення таких занять підтримано завідувачкою вказаної кафедри, д.ю.н., доцентом, Благою Аллою Борисівною. Обговорення із студентами – юристами принципів відновного підходу є важливим у формуванні їх професійної свідомості.
Зважаючи на обмеження очного спілкування внаслідок карантину, заняття проводилося дистанційно з використанням конференції ZOOM.
На занятті були розглянуті питання:
1. Медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді: цінності, принципи, етапи проведення, переваги.
2. Відновний підхід до правосуддя.
3. Програми примирення між правопорушниками та потерпілими
У вигляді відеоматеріалів були представлені презентації «Альтернативні способи вирішення конфліктів і спорів. Медіація», «Відновний підхід до правосуддя».
Учасники заняття ознайомилися із алгоритмом виконання спільного наказу Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України (офісу Генерального прокурора) від 21.01.2019 № 172/5/10 «Про реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», Механізмом впровадження відновного правосуддя у кримінальному впровадженні в суді першої інстанції.